Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínští školáci vycestovali do Evropy
Druhý květnový týden se žáci 8. a 9. ročníků ZŠ Vsetín, Luh vydali na poznávací zájezd do Paříže a Anglie. Připravený sedmidenní program byl velice pestrý. Školáci se plavili lodí, procházeli univerzitním Oxfordem po stopách Harryho Pottera, komunikovali s hostitelskými rodinami v Londýně.


A jak celý náš výlet probíhal? Ne nadarmo je Paříž považována za perlu všech měst. Procházka od chrámu Notre-Dame, přes Latinskou čtvrť se zastávkou u nejstarší university světa Sorbonnou až po Napoleonovu Invalidovnu si nás všechny získala. Velkým zážitkem pro naše mladé cestovatele byla projížďka lodí po řece Seině. Po celou plavbu břehy řeky lemovaly architektonické poklady hlavního města Francie. Velkou část odpoledne jsme věnovali 324 m vysoké dámě v železných krajkách - Eiffelově věži. Celá naše skupinka nadšeně vyjela výtahem až na samotný vrchol věže, kde jsme byli odměněni nezapomenutelným výhledem na celou Paříž.


Další dny zájezdu již probíhaly na britské půdě. Jednou nás uvítalo městečko Windsor (letní sídlo královské rodiny), jindy Canterbury, nebo slavný Hever Castle s jeho krásnými zahradami a bludištěm. Školáky z Luhu nadchlo univerzitní město Oxford s populární Christ Church College, která je zajímavá především tím, že se zde natáčely scény z filmu Harry Potter. Nejvíce nás však okouzlil samotný Londýn. Památky, které žáci znali doposud jen ze školních lavic, si nyní mohli prohlédnout na vlastní oči. Hlavní město Anglie má opravdu co nabídnout. Jako poctiví turisté jsme navštívili Buckingham Palace, London Eye, Westminster Abbey s The Houses of Parliament, proslulý Big Ben, Trafalgar Square, The Tower of London, Tower Bridge, muzeum voskových figurín Madam Tussand’s, činskou čtvrt Soho, Piccadilly Cirkus, Oxford Street a ostatní turistický lákavá místa.
 
Ubytování měli naši žáci zajištěno v londýnských hostitelských rodinách. Většina těchto hostitelů byla různých národností a různých barev pleti, což bylo pro děti neskutečně zajímavé. Ocenily možnost poznat jinou kulturu, stravu, jiný životní styl a v první řadě možnost mluvit cizí řečí.
Největším přínosem pro naše školáky bylo bezpochyby překonání strachu mluvit cizím jazykem s rodilými mluvčími přímo v jejich zemi.
 
Mgr. Vendula Trochtová, ZŠ Vsetín, Luh 1544
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková