Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínští školáci se vydali po stopách Tomáše Bati
Na ZŠ Vsetín, Luh se v 9. ročníku vyučuje předmět finanční gramotnost, jehož cílem je přiblížit dětem dnešní svět financí. Hodiny finanční gramotnosti jsou doplňovány nejrůznějšími besedami, exkurzemi a projekty. V pondělí 28. listopadu se žáci devátých tříd zúčastnili exkurze, která je seznámila s velkými úspěchy zlínského podnikatele Tomáše Bati.

V pondělí 28. listopadu se žáci devátých tříd ze ZŠ Vsetín, Luh zúčastnili exkurze, která zahrnovala prohlídku Obuvnického muzea a Baťova mrakodrapu. V obuvnickém muzeu jsme byli seznámeni s tím, jak se dříve boty vyráběly. Poté jsme viděli videa zaměřená na reklamu obuvi a ukázky bot, které ve vitrínách zastupují nejen Českou republiku, ale také Slovensko, Afriku, Ameriku, Aljašku a mnohá další místa z celého světa.
 
Po opuštění Obuvnického muzea jsme navštívili Baťův mrakodrap, který byl vybaven věcmi, které v té době v Evropě nikdo neměl - klimatizace, výtahy aj. Historickým výtahem, kde měl svou kancelář sám pan Baťa, jsme se projeli až do nejvyššího patra. Odtud byl krásný výhled na celý Zlín a ostatní budovy, které patřily k mohutné firmě Tomáše Bati.
 
Dominik Zbožínek, žák 9.B ZŠ Vsetín, Luh
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková