Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Valašskomeziříčské gymnázium navštívilo Berlín
Po velikonočních svátcích zorganizovala naše škola čtyřdenní poznávací zájezd do Německa. Studenti tak měli možnost navštívit známá turistická centra Saska (Drážďany, Míšeň, Lipsko) a poté strávit dva dny v Berlíně.


Program byl velmi pestrý. Procházka Drážďanami byla doplněna zajímavou prohlídkou Muzea hygieny, exkurze v Míšni nám ukázala, v čem spočívá věhlas míšeňského porcelánu a krátká zastávka u impozantního památníku bitvy národů s následnou procházkou Lipskem jen završila dojmy prvního dne.
 
Hlavním cílem zájezdu byl Berlín. Poznat jeho hlavní pamětihodnosti, nasát atmosféru tohoto multikulturního města a shlédnout ty nejmodernější stavby dneška. Snad největší zážitek si studenti odnesli z prohlídky budovy parlamentu (Bundestag), z jehož skleněné kupole byl nádherný panoramatický výhled na celé město. V nově vybudovaném Památníku Berlínské zdi studenti nejen získali mnoho informací o tomto fenoménu, ale mohli lépe pochopit souvislosti a vžít se do doby nedávno minulé. Zapomenout nesmíme ani na prohlídku věhlasného Pergamonského muzea, které nám umožnilo podívat se do časů starověkých kultur.
 
Kromě pevně stanoveného programu mohli studenti strávit poslední odpoledne v Berlíně podle svého gusta. Projet se metrem, S-Bahnem, nakupovat a navštívit s kamarády další zajímavosti. Poznali, že v Berlíně je toho k vidění ještě opravdu hodně.

Jan Trčka
Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková