Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti hledali již potřetí restauraci přátelskou k rodině
​Žáci gastronomických oborů Integrované střední školy – Centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí navštívili dne 10. listopadu 2011 v rámci 3. ročníku projektu Zdravé město – Restaurace přátelská k rodině 12 restauračních zařízení. Certifikát s logem Restaurace přátelská k rodině letos získala restaurace Krytý bazén, Pizzerie AL PONTE, restaurace U Bundárů a Hotel Abácie.
 
Hlavním cílem jejich projektového vyučování bylo prověřit úroveň pohostinství v našem městě a vyhodnotit nejlépe vyhovující restaurace podle daných kritérií. Studenti se zajímali o dodržování hygienických zásad při podávání pokrmů a nápojů, nabídku zeleninových jídel či nekuřácké prostory. Dále také hodnotili zastoupení dětských jídel a pokrmů respektující zásady zdravého životního stylu v jídelníčcích soutěžících provozoven.


 
A které restaurace letos dostaly certifikát s logem Restaurace přátelská k rodině? Nejvyšší počet bodů nasbírala restaurace Krytý bazén, na 2. místě se umístila Pizzerie AL PONTE spolu s restaurací U Bundárů a Hotelem Abácie. Kromě loga získají oceněné provozovny mediální podporu v tisku, na webových stránkách města Valašského Meziříčí a jiných internetových portálech.
 
„Letošní ročník projektu považuji za zdárně dokončený. Porovnám-li letošní výsledky s výsledky předchozích ročníků, nezbývá mi než konstatovat, že vybrané podniky přizpůsobily provoz a nabídku občerstvení pro rodiny s dětmi,“ sdělila k projektu vedoucí projektového vyučování Bc. Isabella Šrámková.
 
„Jsem velmi rád, že ve Valašském Meziříčí probíhají takové projekty a že naši studenti se jich odvážně zúčastnili již potřetí. Jistě je pro ně velkým přínosem podívat se na svá budoucí povolání očima zákazníka, neboť to nebude dlouho trvat, a budou se v každodenním životě potýkat se stejnými provozními situacemi. Svého úkolu se zhostili s vervou, a tak jim tímto děkuji a přeji jim, aby se jejich budoucí pracoviště mohlo honosit podobným logem. Jistě k tomu studenti získanými zkušenostmi přispějí nemalým dílem. Rovněž děkuji všem, kteří umožnili realizaci projektu.
 
Pevně věřím, že žáci budou opět s nadšením reprezentovat naši školu v příštím ročníku,“ těší se ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.

Mgr. Kateřina Röhrerová
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková