Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Student oboru Průmyslový design získal 1. místo v mezinárodní soutěži „Mladý obal 2012“

Student 3. ročníku Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Matěj Picek získal ve vyhlášeném tématu „Obal na čaj“ v konkurenci 395 účastníků 1. místo v kategorii středních škol za práci s názvem „Fruitea“.

 

Kategorie studenti středních a vyšších odborných škol

1. Matěj Picek, Fruitea - Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště, Česká republika

Výrok poroty: „Čajové sáčky nemusejí ležet úhledně složené v krabičce. Chcete-li mít svůj oblíbený druh stále při ruce, nejspíš oceníte praktičnost tohoto jednoduchého, ale dobře zpracovaného, uživatelsky příjemného a navíc zábavného obalu, jenž dokázal tvůrčím způsobem využít známý princip ke zcela novému účelu“.

Mladý obal je soutěž, kterou již 17 let vyhlašuje společnost Model Obaly Opava. Organizátorem projektu je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ. Soutěž Mladý obal každoročně sleduje originální nápady v obalovém designu, a je určena studentům a mladým tvůrcům do 30 let z celého světa.

Dne 31. 5. 2012 proběhlo v prostorách pražského klubu „NoD“ na Dlouhé ulici 33 v Praze 1 slavnostní vyhlášení výsledků již 17. ročníku soutěže „Mladý obal 2012“. Ze soutěže, která byla ve svém počátku určena pouze pro studenty České republiky, se postupem doby stalo prestižní celosvětové klání. Letošního ročníku se kromě českých, zúčastnili také studenti a mladí tvůrci z dalších 41 zemí světa v celkovém počtu 855 soutěžních prací (460 studentů vysokých škol a designérů do 30 let, 395 studentů středních a vyšších odborných škol; v loňském roce bylo přihlášeno celkem 684 prací v obou kategoriích).


Obor Průmyslový design Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti se tohoto významného soutěžního setkání studentů designu pravidelně zúčastňuje již od roku 2000. Během těchto 13 let získala naše škola v kategorii žáků středních škol třikrát 3. místo, čtyřikrát 2. místo a již čtyřikrát dosáhla na příčku nejvyšší, přičemž letošní první místo je třetím v návaznosti posledních tří let.

Kromě výše zmíněného ocenění vybrala hodnotitelská porota další čtyři práce studentů naší školy pro zveřejnění v katalogu soutěže a pro výstavu. Jsou to práce následujících studentů oboru Průmyslový design: Teraza Gabrhelíková a Ludmila Esterová ze 3. ročníku, Tomáš Chludil (loňský vítěz v kat. středních škol) a Michal Zapala ze 4. ročníku. Z celkem 12 vybraných prací pro katalog v kategorii středních škol je tak jedna třetina prací z naší školy, což je jistě také velkým oceněním naší práce.


Vojtěch Anderle
Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti 

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková