Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Starší spolužáci pohovořili o životě vysokoškoláků

V pondělí 12. září 2011 se konal v Holešově první ročník „miniveletrhu“ pomaturitního a celoživotního vzdělávání Minigaudeamus 2011. Akci pořádalo Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov s hlavním organizátorem Mgr. Petrem Jagošem. Absolventi školy seznámili žáky s podmínkami studia na různých oborech českých vysokých škol.

 

Učitelé gymnázia připravili pro žáky druhých, třetích a čtvrtých ročníků čtyřletého studia a jim odpovídajícím třídám osmiletého studia (Sexta, Septima, Oktáva) setkání s bývalými absolventy školy. Ti poskytli našim žákům základní údaje o podmínkách studia na různých studijních oborech vysokých škol z celé České republiky.  
 
Podrobnými informacemi, názornou prezentací a následnou diskusí se žáci dovídali o vysokoškolském životě,  přijímacích zkouškách, mimoškolních aktivitách či studiu v zahraničí. V nabídce si mohli vybrat ze širokého rejstříku studijních oborů na VŠ. Letos byly zastoupeny medicína, žurnalistika, právo, politologie, architektura, psychologie, pedagogika.  
 
Prezentace se střídaly v několika blocích, do kterých se žáci zapisovali předem podle zájmu a zvažovanému výběru studijního oboru na VŠ. Tím, že se mluvčími tentokrát stali jejich bývalí starší spolužáci, získala  tato mimořádně zdařilá akce zasloužený ohlas, uznání a od ředitelky školy ujištění, že se na ni můžeme těšit i napřesrok s ještě širší nabídkou.  

Mgr. Jan Urban
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková