Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
SŠ – COPT Kroměříž Do nového školního roku skokem o 50 let

​Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž vstupuje do nového školního roku s multimediální učebnou, obnoveným strojovým parkem a internetovým vzdělávacím portálem zaměřeným na oblast elektrotechniky a mechatroniky. Díky evropským dotacím bude vyučovat odborný výcvik na nejmodernějších strojích, které nahradí více než 50 stará zařízení.

Když jsme loni touto dobou informovali o chystané investici do strojového parku v celkové výši 28 mil. Kč, věřili jsme, že to nejsou jen planá slova a svůj závazek dokážeme splnit. Dnes po roce už víme, že se tak stalo. Počínaje tímto zářím začíná SŠ – COPT Kroměříž vyučovat odborný výcvik na nejmodernějších strojích a systémech v oblastech strojní mechaniky a mechatroniky, které nahrazují často 50 i více let staré zařízení.

Dalším nemalým úspěchem je realizace multimediální učebny z projektu Mechatronika pro Zlínský kraj. Interaktivní tabule, projektor, LED televize, Blu-ray, robustní zvukový systém včetně mix pultu a bezdrátového mikrofonu, Full HD vizualizér a každé pracoviště vybavené notebookem. To je jen neúplný výčet vybavení za téměř 1 mil. Kč.
 
Ve stránky s celostátním významem přerostl internetový vzdělávací portál Coptel na adrese http://coptel.coptkm.cz nabízející v současné době již přibližně 2000 odborných příspěvků do oblastí elektrotechniky a mechatroniky. Texty, prezentace, videa, podcasty, galerie, testy. Vše na jednom místě. A do konce roku je naplánováno spuštění e-learningu pro další vzdělávání.
 
Tím se dostáváme k projektovým aktivitám. Vedle výše zmíněně Mechatroniky pro Zlínský kraj jsme na jaře odstartovali Andragogiku pro pedagogické pracovníky SŠ – COPT Kroměříž, která mimo jiné financuje právě vývoj e-learningu pro Coptel. Tímto projektem jsme také z pozice žadatele překonali částku 15 mil. Kč získanou pouze měkkými projekty z Evropského sociálního fondu. Schválně se zeptejte, jestli některá kroměřížská škola dokázala více, a řekněte nám.
 
Před podpisem smlouvy má dále projekt Softwarové simulace a navrhování desek plošných spojů v angličtině. Jedná se již o pátou kontinuální mobilitu školy od roku 2003, díky které bude moci přibližně dvacítka žáků vycestovat na měsíční stáže odborné praxe do Anglie. Zapomenout samozřejmě nesmíme na právě končící projekt SŠ – COPT Kroměříž – Regionální centrum pro strojírenství z „ROPu“, který umožnil zcela jedinečnou inovaci odborného výcviku.
 
A důležitá novinka na závěr. Tou je úplné převedení všech vyučovaných oborů do režimu ŠVP. Posledními chybějícími byly obě naše nástavby, které na školní vzdělávací program takříkajíc najíždí právě od letošního školního roku. Tak co říkáte? Tohle už stojí za vidění. Třeba ve dnech otevřených dveří nebo během konzultačních dnů. Sledujte naše stránky www.coptkm.cz i zprávy v tisku. Budeme Vás nadále informovat.

Jaroslav Smola, SŠ - COPT Kroměříž
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková