Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Robotika nezná hranice
Ve dnech 12. – 23. března se studenti Integrované střední školy - Centra odborné přípravy Valašské Meziříčí zúčastnili odborné stáže v rámci projektu Robotika nezná hranice. Jejich hostitelem byla partnerská škola Dopravní Akademie Žilina a žáky po celou dobu jejich pobytu doprovázel zástupce ředitele pro praktické vyučování Ing. Zdeněk Hadaš a učitel odborného výcviku Bc. Miroslav Chumchal.
 
 
 
Studenti pracovali na odborných pracovištích pod vedením učitelů odborného výcviku, prováděli např. diagnostiku a opravu geometrie kol vozidel na přístroji HPA C200, vyvažovali automobilová kola a prováděli diagnostiku brzd. Při této příležitosti studenty především zaujala testovací jízda vozu Kia Ceed. Na voze se testovalo ABS, ESP a ASR. Další oblíbeným výukovým modulem byla demontáž a montáž motoru Kia Ceed, nastavení sklonu hlavních a mlhových světel vozidla, analýza výfukových plynů zážehových motorů, postup přípravy a lakování aut. Ve výuce bylo velice zajímavé předvedení výukového panelu motoru Fabia 1,4 MPI. Žáky zaujala i výměna, recyklace a doplnění náplně klimatizace prováděné moderním přístrojem Tecnoclima.
 
Studenti v rámci výuky absolvovali exkurzi v automobilce KIA Motors Slovakia, kde viděli plně automatizovanou výrobu automobilů, a ve firmě INA Kysuce vyrábějící valivá ložiska.
 
Odborná stáž splnila svůj hlavní cíl po stránce vzdělávací, kulturní, ale i výchovné a byla kladně ohodnocena pedagogy i samotnými žáky.

Igor Kundrát
manažer projektu 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková