Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Prvňáci ze Sychrov se stali členem klubu Verčáků
Kouření je jedním z nejčastějších projevů rizikového chování. Podchycení tohoto problému u nejmenších žáčků je tou nejlepší prevencí. Vsetínská ZŠ Sychrov se zapojila do projektu "Normální je nekouřit", který vznikl na Pedagogické a lékařské fakultě MU Brno za podpory „Školy a zdraví 21“, MŠMT a Ligy proti rakovině Praha.

Jednou z prvních Zlínského kraje škol, která se do programu zapojila, je ZŠ Vsetín Sychrov. Pod vedením paní Bc. Zdeňky Trusinové, metodičky prevence KPPP, a metodičky prevence ZŠ Sychrov paní Mgr. Věry Magdaleny Janírkové absolvovali prvňáčci školy tento program. Průvodcem celého projektu je veverka Věrka, která si s dětmi povídá o zdraví, o nemoci, o aktivním pohybu ve volném čase, zdravé výživě, lesních zvířátkách. V pohádkách na DVD se děti dozvídají o cigaretce Retce. Zábavnou formou se tak seznamují s tím, že kouření není normální součástí našeho životního stylu. Do programu jsou začleněny pracovní listy, motivační příběhy, hry, písničky, omalovánky, hraní rolí a vyprávění příběhů. Prostě hodiny, které děti baví a ještě poučí. Výstupem jsou i diplomy, které žáci 1.A obdrželi a stali se tak členy klubu Verčáků.

Program tímto rokem nekončí, protože je určen pro první až pátou třídu. Věříme, že ve spolupráci s PPP v něm budeme pokračovat.
 
Mgr. Věra Magdalena Janírková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková