Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projekt Hasík na ZŠ Vsetín, Luh
ZŠ Vsetín, Luh 1544 připravuje pro žáky akce, kterými zpestřuje svoje výchovně-vzdělávací programy. Tentokrát se žáci v rámci projektu Hasičského záchranného sboru "Hasík" zúčastnili dubnové exkurze na stanici HZS Vsetín.
 
Profesionální hasiči před samotnou exkurzí navštívili naši základní školu v Luhu. Ve dvou blocích s žáky podrobně probrali zásady sebezáchrany při požáru, problematiku volání na tísňové linky a prevenci předcházení požárům.
 
Hlavní část programu "Hasík" se uskutečnila na stanici HZS Vsetín. Žákům ze ZŠ VSETÍN, LUH byla představena technika a činnost hasičů a byli také obeznámeni s pravidly a předpisy v areálu HZS. Kluci i holky si se zájmem prohlédli vybavená výjezdová vozidla a speciální techniku a díky odbornému výkladu hasičů se seznámili i s jejich využitím. Největším zážitkem pro naše žáčky byla možnost posadit se do hasičského vozu a vžít se tak do role opravdového hasiče.


Celý program "Hasík" klade obrovský důraz na praktické předání informací dětem hravou formou, proto bychom chtěli velmi poděkovat především nprap. Ing. Pavlovi Koňaříkovi a nastržm. Martinovi Hruškovi za jejich skvělý a přátelský přístup k dětem. 
  
Mgr. Vendula Trochtová, ZŠ Vsetín, Luh 1544
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková