Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projekt „Staré české pověsti“ na ZŠ Zlín, Kvítková
Poslední červnový týden loňského školního roku proběhly na ZŠ Zlín, Kvítková 4338 závěrečné výstupy žáků 3. B a jejich projektu Staré české pověsti.

Žáci celé druhé pololetí četli a zpracovávali získané informace. Nejdříve si každá skupinka vybrala jednu pověst, kterou prezentovala před svou třídou. Žáci si mohli vybrat, zda chtějí namalovat komiks, použít špejlové  loutky nebo pověst zdramatizovat. Vzhledem k tomu, že nás toto téma moc bavilo, rozhodli jsme se připravit dramatizaci i na závěrečné výstupy na konci roku. Nejvíce práce nám dala výroba kulis a rekvizit. Pomohli nám ale i žáci 6. B a jejich paní učitelka Morócová. Hudebně nadaní žáci dostali také svůj prostor.

Celá třída se proměnila v potulné kejklíře, kteří se vydali po naší vlasti. Náhoda je zavedla pod horu Říp a tak právě zde mohli předvést první z pověstí – příchod praotce Čecha. Postupně,  mezi kejklířským uměním,  seznámili diváky i s dalšími českými pověstmi: Krok a jeho dcery, Libuše a její soud, Dívčí válka. Právě poslední pověst se nejvíce líbila, protože si ji užili jak děvčata, tak i hoši z naší třídy.


Měli jsme velkou radost, že se našich výstupů zúčastnil celý první stupeň, děti z MŠ Santražiny, dvě třídy z druhého stupně a samozřejmě i naši nejbližší příbuzní.

Mgr. Libuše Přílučíková
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková