Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Projekt „Malý cestovatel“ na ZŠ Zlín, Kvítková
V lednu letošního školního roku začali žáci třídy 3. B ZŠ Zlín, Kvítková pracovat na dvouměsíčním projektu „Malý cestovatel“. V hodinách matematiky se vydali na české hrady a zámky. Za správně vypočítaný příklad získaly děti puzzle, postupně tak navštívily památky všech 14 krajů naší republiky. V hodinách jazyka českého pracovali třeťáci s pexesem. Turistickou známku mohli získat také, když si přečetli některou z českých pověstí.
 
Úkolem žáků bylo spočítat 30 příkladů, aby mohli složit puzzle některého z českých hradů a zámků. Příklady zapsali do projektového sešitu a poté se vydali k tabuli, kde mezi legendami s informacemi našli obrázek hradu či zámku, který složili z puzzlí. K výpočtům si nalepili mapku ČR, ve které vyznačili kraj a památku. Vyhledali další zajímavé informace. Postupně tak v hodinách matematiky navštívili všech 14 krajů ČR. Procvičili si tak matematické operace: malá násobilka, dělení se zbytkem, pamětné sčítání, pamětné násobení, násobení mimo obor násobilek, zaokrouhlování čísel na desítky a na stovky, převody jednotek hmotnosti, objemu, délky a času, násobení dvojciferných čísel, sčítání a odčítání dvojciferných čísel zpaměti a další.


Za každou „objevenou“ památku získali žáci známku hradu či zámku do malého cestovního pasu. Další aktivity na ně čekali i v hodinách jazyka českého. Pracovali s pexesem českých hradů a zámků, které řadili podle abecedy. Poté s pomocí mapy přiřazovali jednotlivé hrady a zámky do krajů ČR.


Motivací pro žáky bylo získání turistických známek českých hradů a zámků. Získat takovou turistickou známku do sešitu mohli i tehdy, když si přečetli některou z pověstí a odpověděli na otázky v rámci čtení s porozuměním. Ti šikovní přidali i pěkný obrázek.
 
Žáci si tak procvičili učivo matematiky, jazyka českého i prvouky. Teď už se těšíme jen na pěkné počasí, abychom se mohli na některý z českých hradů a zámků i vydat.
 
Mgr. Libuše Přílučíková
 
 
 

Přiložené soubory

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková