Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Po stopách atentátu na R. Heydricha s žáky ZŠ Unesco Uherské Hradiště
Ve čtvrtek 10. května se 20 žáků ZŠ Unesco Uherské Hradiště zúčastnilo exkurze do našeho hlavního města, kde navštívili Památník heydrichiády a Armádní muzeum Žižkov.
 
V Památníku heydrichiády v Resslově ulici měli žáci připravenou zajímavou prohlídku expozice (fotky, videa, zbraně, textové dokumenty) věnované operaci ANTROPOID, projekci dokumentárního filmu SS 3 o atentátu na R. Heydricha, prohlídku krypty kostela a interiéru pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje. Na závěr uctili památku padlých parašutistů položením kytice v kryptě kostela u příležitosti 70. výročí atentátu na R. Heydricha.
Druhou částí programu byla komentovaná prohlídkaArmádního muzea Žižkov, zejména expozice Čs. odboj za II. světové války. Zde děti pracovaly s pracovními listy, které jsme si na závěr společně vyhodnotili.
 
V Armádním muzeu žáci zhlédli expozici Čs. armáda za I. světové války a Čs. armáda v meziválečném období let 1918-1938.

Exkurzi jsme zakončili návštěvou Národního památníku na Vítkově, kde jsme se společně vyfotografovali před jezdeckou sochou Jana Žižky od Bohumila Kafky a prohlédli si hrob neznámého vojína spolu s vojenskými prapory čs. legií a čs. armád od roku 1918 do současnosti.
Věřím, že poznatky získané na exkurzi, budou pro žáky přínosem v jejich dalším vzdělávání i v životě.
 
Mgr. Kočíř Petr, učitel dějepisu na ZŠ UNESCO
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková