Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejlepší školní jídelna ve Zlínském kraji je v ZŠ Videčská v Rožnově pod Radhoštěm

Úspěchy školní jídelny ZŠ Videčská v Rožnově pod Radhoštěm

 

Rožnovská Základní škola Videčská se může pochlubit mnoha úspěchy zejména ve sportovní a ekologické oblasti. K těmto výborným výsledkům přispěla v posledních dvou letech svou činností i školní jídelna.
 
Paní vedoucí Mgr. Hana Cábová navázala na velmi dobrou tradici z minulých let a pod jejím vedením se tým školní kuchyně začal účastnit významných soutěží.
 
V roce 2010  se naše školní jídelna vyznamenala zcela ojedinělým způsobem. Dne 26. srpna se zapojila  dvojice kuchařek ve složení paní Helmecká a paní Románková v čele s paní Cábovou do soutěže O nejlepší školní jídelnu na Moravě pořádané v Brně. Úkolem bylo připravit menu ve složení: zeleninová polévka, hlavní jídlo z italské kuchyně a salát nebo moučník. Všechny pokrmy, kterými se soutěžící pochlubily, musely být běžně v jídelně připravovány a cena potravin na jednu porci nesměla přesáhnout 35 korun. Z deseti týmů z celé Moravy vybojovala jídelna ZŠ Videčská první místo! Porotu nadchlo menu skládající se z polévky s pohankovými knedlíčky, těstovin s tuňákem a dezertu z tvarohového krému.
 
V letošním roce přihlásila školní jídelna menu na téma „Česká kuchyně pro školáky v moderním podání“ do korespondenčního kola soutěže o „Nejlepší školní oběd“. Menu složené z barevné polévky s pohankou, kuřecího stehna pečeného na kysaném zelí s bramborovým knedlíkem s cibulkou a věnečkem s vanilkovým krémem bylo potřeba uvařit ve školní jídelně, vyfotit a společně s recepturami zadat do přihlašovacího formuláře na www.zijzdrave.cz. Komise složená ze známých kuchařů a odborníků na výživu a školní stravování vybrala 16 školních jídelen. 10 moravských jídelen postoupilo do soutěže O nejlepší školní jídelnu na Moravě, která se konala 23. srpna v Brně. Jídelny, které se umístily na 1. – 4. místě postoupily do celostátní finále.
A naše kuchařky byly opět úspěšné, obsadily 2. místo. To jim zajistilo postup do celostátního finále, které se konalo 27. října v Praze. I tady patřily k nejlepším týmům.
 
Ale to není zdaleka všechno:
Soutěž O nejlepší školní oběd nemá pouze jednoho vítěze. Oblíbenost receptů mohla otestovat hlasováním na webu www.YesNeYes.cz také široká veřejnost. První místo s 1 230 hlasy získaly právě naše kuchařky ze školní jídelny Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm. Odměnou jim bude možnost jeden den vařit s kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou známými z pořadu Kluci v akci, kteří navštíví naši školu 12. prosince. Dětem nabídnou vlastnoručně vyrobený dezert a určitě vyjde čas na krátkou besedu a autogramiádu.
 
Naše školní jídelna se prezentuje i jinak. Pravidelně pořádají Halloween v kuchyni, Týden zahraničních kuchyní, výdej obědů s Mikulášem, Barevný týden před Velikonocemi, předváděcí akce pro ostatní jídelny z regionu. Děkujeme našemu kuchařskému kolektivu za vzornou a obětavou práci a za reprezentaci nejen školy, ale našeho města a Zlínského kraje.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková