Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na exkurzi za staršími spolužáky

Žáci osmé a deváté třídy ze ZŠ Vsetín, Sychrov vyrazili se svými třídními učiteli ve čtvrtek 8. prosince na exkurzi do Integrované střední školy a centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí. Školáci si prohlédli chemickou laboratoř, učebnu robotiky a vyzkoušeli si práci na soustruhu.


Cílem osmáků byla zejména odborná práce v chemické laboratoři, kde si zopakovali část učiva, které již probrali v chemii teoreticky. Připravovali soli rozpouštěním oxidů kovů v kyselině a následně se učili filtrovat či sledovat krystalizaci těchto solí. Pak vyrazili na prohlídku oborů gastro – kuchař číšník, pekař a cukrář. Chlapce zaujaly i obory elektrotechnické a strojní, nejvíce je zaujalo spojení práce na soustruhu a programování těchto strojů, kdy si sami mohli prohlédnout výrobu šachové figurky tímto moderním způsobem. Precizně vytvarovanou figurku si pak odnesla na památku Míša Březáčková.

Hlavním cílem deváťáků bylo v rámci volby povolání zmapovat jednotlivé obory, které škola nabízí, a je jich opravdu hodně, z různých oblastí: chemie, elektro, strojní, a gastro. Přitom zjistili, že škola je skvěle vybavena, zejména učebna robotiky s unikátním vybavením mnohé chlapce zaujala. K dalším zajímavým oborům patří například maturitní obor chemik operátor a tříletý obor chemik, kde jak nám bylo sděleno, dobří studenti mají jisté skvělé uplatnění v blízkém podniku DEZA. Tento obor se v okolí nikde jinde nevyučuje, takže může být pro žáky 9. třídy skutečně zajímavý.
 
Žáci obou ročníků byli exkurzí příjemně překvapeni a nabídka školy je skutečně zaujala. Velké poděkování patří vyučujícím, ale i žákům školy, kteří se nám věnovali. Za vynikající informace a čas děkujeme  zástupci ředitele Ing. Hadašovi a  Ing. Steffkovi, který pro nás exkurzi organizačně připravil. Těšíme se na další vynikající spolupráci.

Za ZŠ Vsetín, Sychrov  
učitelé Jaroslava Ševčíková a Josef Knotek


Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková