Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Návrh designu traktoru získal ocenění v Singapuru
Zlínský design získal další významné mezinárodní ocenění. Koncepční návrh traktoru absolventa ateliéru průmyslového designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně MgA. Davida Poláška uspěl v soutěži Red Dot Design Award - Design Concept 2011. Ceny byly předávány na konci roku 2011 v Singapuru.

 
Oceněný návrh student zpracoval jako diplomovou práci. „David Polášek navrhl design traktoru, který představuje přechod mezi současnými typy zemědělské techniky a typy s autonomním řízením, které se budou prosazovat v budoucnosti,“ říká o návrhu vedoucí diplomové práce prof. Pavel Škarka. A jak svůj koncept popisuje David Polášek? „V návrhu jsem zvolil odlišný přístup k tvarování kabiny, motorové části i blatníků, kol nebo světelných prvků. Respektuji všechny podstatné aspekty správné funkce a ergonomie víceúčelového stroje, ale zároveň využívám aerodynamické plochy, které zdůrazňují, že se jedná o pohyblivý objekt. Zdůrazňuji především funkci a stabilitu podvozkové části s koly – nejpodstatnější části stroje,“ představuje návrh jeho autor.


Soutěž Red Dot Design Award vznikla v roce 1955 v Německu a v současné době patří k největším světovým soutěžím v oblasti produktového designu. V roce 2005 byla rozšířena o cenu Design Concept, která oceňuje designové koncepční návrhy a je každoročně vyhlašována v Singapuru. David Polášek získal cenu v konkurenci dalších více než tří a půl tisíce soutěžících ze čtyřiceti devíti zemí celého světa. 
Mgr. Jan Malý, tel.: 57 603 2219
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková