Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mladí pekaři zabodovali v soutěži o nejlepší valašský frgál

​Žáci učňovského oboru Pekař z Integrované střední školy - Centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí se 6. listopadu 2011 zúčastnili soutěže o nejlepší valašský frgál, která se konala v rámci Karlovského gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích. Škola získala 5. místo v konkurenci 21 pekáren ze Zlínského kraje.

Na Karlovském gastrofestivalu soutěžilo celkem 21 pekáren z celého Zlínského kraje. Naši pekaři pod vedením svých mistrů odborného výcviku upekli 5 druhů frgálů, a to jablečný s ořechy, makový, tvarohový s brusinkami, tvarohový a hruškový. V soutěži se hodnotil vzhled, tvar, chuť, vůně a poměr náplně k těstu. Naše škola se umístila se svým frgálem na 5. místě, což je v takto velké konkurenci obrovský úspěch.

„Chtěla bych touto cestou pochválit budoucí pekaře, kteří se na soutěži podíleli. Výsledným umístěním prokázali, že po získání výučního listu budou rovnocennými partnery i zkušených mistrů pekařů. Voňavé pekařské řemeslo je v dnešní moderní době málo atraktivní, i když jeho výrobky jsou pro nás velmi příjemné. Téměř všichni denně kupujeme pečivo a kupovat jej bezpochyby budeme, a proto mají budoucí pekaři záruku, že po absolvování studia získají práci v oboru. Integrovaná střední škola své pekaře na budoucí povolání řádně připravuje, což také mimo jiné dokazuje i úspěch ve výše zmíněné soutěži,“ konstatovala vedoucí učitelka odborného výcviku Mgr. Dagmar Zetková.

 
Mgr. Kateřina Röhrerová
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková