Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mladé návrhářky z hradišťské uměleckoprůmyslové školy zabodovaly na Zlaté jehle 2012
Studentky druhého ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů získaly první místo v kategorii Znamení zvěrokruhu na soutěži Zlatá jehla v Prostějově. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 45 kolekcí ve 4 kategoriích ze 17 českých i zahraničních škol.

Desítky extravagantních modelů předvedli ve čtvrtek 10. 5. 2012 mladí návrháři na Zlaté jehle, soutěži, kterou každoročně pořádá prostějovská střední škola Art Econ. „Přihlásily se školy z celé republiky, ale i Slovenska, Polska a Rakouska, takže akce dostala opravdu mezinárodní rozměr," prozradila ředitelka Art Econu Ilona Raková.
 
Porota vyhlásila nejen vítěze jednotlivých kategorií, ale udělila také speciální cenu. Za povahy ve hvězdách z kategorie Znamení zvěrokruhu poputuje pomyslné zlato do Uherského Hradiště na Střední uměleckoprůmyslovou školu, trofej Absurdní reality získala Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva z Bratislavy za Extra extravaganci, které dominoval model s dortem. Tatáž škola získala i první místo v kategorii Let's rock! V kategorii jednotlivců zabodovala Karolína Vanclová z Jilemnice s kolekcí Inkognito puzzle.

Mgr.art Ivana Habartová
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková