Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mezinárodní meating v Belgii v rámci projektu Comenius

Po třech letech svědomité práce učitelů a žáků Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště byl v rámci projektu Comenius v uplynulých dnech završen program EXCITED – Explore Creativity and Innovation in Technology, Entrepreneurship and Design.

 

Na tomto projektu se spolupodílely partnerské technické školy z Belgie, Německa, Dánska, Norska, Islandu a naše SŠPHZ Uherské Hradiště. Cílem bylo navržení, sestavení a zprovoznění pneumatické linky k výrobě přívěsků na klíče. Samotný produkt není samoúčelný či ryze výukový, ale poslouží k podpoře školství v zemích třetího světa v rámci jiného mezinárodního projektu Mobile School.

Proběhly tři roky naplněné intenzivní prací, mailováním, domlouváním, programováním, sestavováním a také vzájemnými pracovními schůzkami při ověřování funkčnosti jednotlivých modulů. Veškerá komunikace pro žáky i učitele probíhá v anglickém jazyce. Hnacím motorem a hybnou silou projektu na SŠPHZ UH jsou Stanislav Sýkora, Ing. Ladislav Famfulík, Bc. Antonín Pálka a RNDr. Miroslav Kučera, kteří s nadhledem zvládají veškerá úskalí projektové činnosti.

Pracovní pobyt v Belgii byl naplněn jednak samotnými dokončovacími pracemi na jednotlivých modulech linky v technické škole v Munsterbilzenu, jednak zajímavými exkurzemi. Jednou z nejzajímavějších byla určitě návštěva v Genku, kde měli žáci i učitelé možnost zhlédnout montáž automobilů značky Ford. Neméně přínosná byla návštěva veletrhu Technic Show v holandském Utrechtu s řadou novinek v oblasti CNC strojů a jiných technických vymožeností. 

Slavnostním vyvrcholením celého týdne byla závěrečná prezentace výstupů projektu v krásném prostředí Alden Biesenu, kde byla pneumatická linka úspěšně sestavena.  Celá akce proběhla za velkého mediálního zájmu a za účasti hlavních představitelů tohoto belgického města i místních politiků, zodpovědných za školství. Studenti našeho 4. ročníku oboru elektrotechnika bravurně odprezentovali svůj díl práce na projektu. Představili nejenom školu, ale i krásy Moravského Slovácka, a zejména města Uherského Hradiště. A o tom, že se nám úspěšně daří propagovat náš region, svědčí opakované návštěvy zahraničních kolegů na Slovácku v době letních prázdnin.

Jediným smutným okamžikem konference byla minuta ticha za nedávno tragicky zesnulé belgické školáky při cestě autobusem ze Švýcarska.

Projekt Comenius běží na naší škole již 12 let. Za tu dobu si naše Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště získala dobré renomé spolehlivého partnera. Nezbývá než se těšit na další projekty a nové zkušenosti v letech budoucích.

Mgr. Kateřina Manová - zástupce ředitele školy

Fotografie z této akce:Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková