Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mezinárodní atletické závody ve Vsetíně

Připrav se, ...hop, ...švih, vydrž! Tato slova nejčastěji doprovázela děti I. stupně ze sedmi základních škol, které se v pátek 30. září zúčastnily již 8. ročníku Mezinárodních atletických závodů. Sportovní klání se uskutečnilo ve sportovním areálu ZŠ Vsetín Ohrada.

Tradičně i letos jsme byli poctěni návštěvou dětí z družebních škol z  polské Bytomi a Hlučína. O „Pohár mladého atleta „ bojovalo 80 nadějných sportovců ve čtyřech disciplínách. Těmi byly sprint na 60m, hod míčkem, skok do dálky a vytrvalostní běh. Ve slunečném  podzimním dnu byla  atmosféra závodů  bojovná a plná vynikajících sportovních výkonů, které soutěžícím při slavnostním zahájení  popřál jednak ředitel školy Z. Hlačík, pak také pan učitel z Bytomi. Pozdrav z Městského úřadu přinesla i paní Květa Nepožitková, v průběhu závodů se na atlety přišla podívat i starostka města paní Iveta Táborská.

Na všech závodících bylo hned od prvního startu vidět, že do svých výkonů vložili nejen svůj talent a houževnatost, ale i touhu po výhře. Uznání tedy zaslouží všichni. Protože však šlo o závody a v nich se většinou vyhrává, na stupních vítězů stanula tato družstva :

1. místo ZŠ Ohrada (677 bodů)

2. místo ZŠ Rokytnice (632 bodů)

3. místo Szkola Podstawowa Nr. 4 w Bytomiu (549 bodů)

V jejich rukou tak skončily vítězné poháry. Uznání patří také sportovcům ze ZŠ Sychrov, kteří se zúčastnili závodu i přesto, že z důvodu nemoci nemohli obsadit všechny kategorie Pochvalu zaslouží i jednotlivci, zvláště ti z naší školy. V kategorii chlapců  „ třeťáků“ třetí místo vybojoval Denis Hradil a 1. místo získal Honza Půček, v kategorii 4. tříd  Karolína Zadrobílková získala stříbrnou medaili a Lukáš Papšík získal bronz. Na stupních vítězů stáli i lonští účastníci, dnes žáci 5.B, a to  Marek Martinák, který se pyšnil bronzovou medailí, a suverénním vítězem se stal Daniel Paťava. 

I když tyto závody organizovalo Občanské sdružení při naší škole,  přesto je třeba připomenout, že finanční dotaci získalo z Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje. Mezi další sponzory patřili Papírnictví Olšák, Ski servis Anděl, Jan Černocký- řezník a uzenář, Wastex s.r.o. Valašské Klobouky, ing Šašinka Y-ARO Uherské Hradiště a Jaromír Janča Valašské Meziříčí. Podrobnější výsledkovou listinu a fotogalerii ze závodů najdete na internetových stránkách školy www.zsohrada.cz  

 

Mgr. Světlana Sívková – ZŠ Vsetín, Ohrada
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková