Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Meziříčská škola hostila studenty z Dopravní akademie v Žilině

​Žáci z Dopravní akademie Žilina se pod vedením učitelů odborného výcviku Milana Hrušky a Tomáše Křenka zúčastnili ve dnech 10. - 21. října 2011 odborné zahraniční stáže na Integrované střední škole - Centru odborné přípravy Valašské Meziříčí. Akce proběhla v rámci Operačního programu Cezhraničnej spolupráce SR – ČR a projektu Robotika nezná hranice. Stáž byla zaměřená jak na výuku žáků na přístrojích a pomůckách zakoupených z evropských fondů, tak i na sblížení dvou národů žijících vedle sebe.

Žáci ze Slovenska pracovali pod vedením našich učitelů odborného výcviku na odborných pracovištích specializovaných na výuku pneumatiky, hydrauliky, elektropneumatiky a elektrohydrauliky, jež jsou všeobecně nazývány jako prvky automatizace a v poslední době jsou také velmi žádané našimi sociálními partnery z řad podniků a firem. Pro žáky ze Slovenska připravili učitelé integrované školy učební texty a právě oni pilotně ověřili životaschopnost výukových materiálů. Teorie bylo nutné v tomto případě doplnit i praktickými vědomostmi ve firmách, které působí v regionu.

Ve volném čase se slovenští studenti spolu s vyučujícími seznámili s okolní krajinou, kulturou a místními zvyky. V rámci projektu navštívili mnohé historické památky, kulturní a sportovní akce. Za zmínku stojí poznání centra Valašského Meziříčí, farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, zámků Žerotínů a Kinských, hvězdárny, města Rožnova pod Radhoštěm, Valašského muzea v přírodě a Pusteven. Jako sport číslo 1 se ukázal bowling, který je v našem městě velmi populární. Neméně kladně naši hosté přivítali návštěvy místního vodního světa, golfu a badmintonu. Celá stáž splnila svůj účel po stránce vzdělávací, kulturní i výchovné a byla kladně hodnocena všemi účastníky projektu.      

 
Igor Kundrát, manažer projektu
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková