Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Martin Pecár zvítězil v celostátním finále astronomické olympiády
Žák sedmé třídy ZŠ ve Valašské Polance Martin Pecár získal v pátek 25. května první místo ve finále 9. ročníku Astronomické olympiády v Praze. Úspěch v celostátním kole je výsledkem jeho několikaletého zájmu o astronomii. Martin prošel školním kolem s nejvyšším možným počtem bodů, v krajském korespondenčním kole byl jediným postupujícím z celého Zlínského kraje a ve finále ukázal, že je nejlepší z 3542 řešitelů své kategorie z celé České republiky.

  
Martin Pecár porazil 23 soupeřů, žáků šestých a sedmých tříd základních škol a gymnázií z celé republiky, a to ve všech částech soutěže . "Nejtěžší byly matematicko-fyzikální úkoly a výpočty. Mohli jsme ale používat kalkulačku, matematicko-fyzikální tabulky a knihu Encyklopedie vesmíru", prozradil úspěšný sedmák. 
  
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo po skončení přednášky o vývoji sluneční soustavy na Akademii věd v Praze. V sobotu pokračovalo finále exkurzí na observatoř Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově. Finalisté se mohli podívat na odborná pracoviště observatoře a ptát se vědeckých pracovníků a pozorovatelů, kteří pracují na výzkumu vesmíru.
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková