Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Juniorská barmanská soutěž AHOL CUP 2012
Hotel Clarion v Ostravě poskytl reprezentativní prostory ke konání již 14. ročníku juniorské barmanské soutěže s mezinárodní účastí AHOL CUP 2012. Akce proběhla ve středu 15. února. Integrovanou střední školu - Centrum odborné přípravy ve Valašském Meziříčí reprezentovali Nikol Burelová ze třídy G2M, pro kterou byla tato soutěž první zkušeností, a Jakub Vedral ze třídy G3M.


Kromě účastníků z celé České republiky se soutěžního klání zúčastnili také zástupci z Polska a Slovenské republiky. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám a stavu silnic bohužel nedorazily týmy z Itálie a Německa. V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 36 účastníků.
 
Základní podmínkou pro přípravu drinků, jejichž kategorie byly Sparkling Cocktail a After Dinner Cocktail, bylo použití minimálně 2 cl Finlandia vodky a jakékoliv množství sirupu MONIN uvedených v příloze propozic. Dalším partnerem soutěže byla společnost Coca-Cola, která poskytla nealkoholické nápoje. Mladí barmani museli v časovém limitu 12 minut připravit 5 porcí drinků každé kategorie. Naši školu na této soutěži reprezentovali Nikol Burelová (ze třídy G2M), pro kterou byla tato soutěž první zkušeností, a Jakub Vedral (ze třídy G3M). V konečném hodnocení skončil Jakub Vedral ve stříbrném pásmu, což mu v celkovém hodnocení přineslo 16. místo. Nikol Burelová se umístila v pásmu zlatém, a to znamenalo v celkovém hodnocení krásné 3. místo.

Bc. Šárka Janová  
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková