Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Junioři reprezentovali v carvingu na mistrovství Evropy

​Ve dnech 3. - 6. září 2011 se v německém Lipsku konala gastronomická výstava „Gaste“, jejíž součástí bylo mistrovství Evropy ve vyřezávání zeleniny. Českou republiku v klání zastupovaly čtyři týmy, z nichž jeden byl juniorský. V týmu soutěžil také Radek Vrána, student z Integrované střední školy technické - Centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí.

Velkým úspěchem pro ISŠ-COP Valašské Meziříčí byla nominace a účast studenta Radka Vrány (ze třídy KČ3), který společně se svými kolegy z juniorského carvingového teamu Ladislavem Votroubkem a Ladislavem Pakostou soutěžili ve vyřezávání ve čtyřhodinovém limitu. Během tohoto času vyřezali a naaranžovali „zrcadlovou kompozici“, na kterou podle zadání museli použít  melouny, dýni, papaje, bílé ředkve, okurky, mrkve, cuketu, pekingské zelí a kedlubnu. Výsledkem byla kompozice s tématem draka, ve které zaujali především čistotou řezů, melouny vyřezávanými v thajském stylu, propracováním řezů a šišek vyřezaných na papáji a květech. Tento juniorský carvingový tým se ve velké konkurenci zkušených řezbářů z Ruska, Polska, Rakouska, Německa, Ukrajiny, Izraele a České republiky rozhodně neztratil. Návštěvníkům výstavy i porotě se také líbilo jednoduché umístnění zeleniny na zrcadlech, která vše prostorově zvýraznila.

Všichni junioři z České republiky, kteří se mistrovství Evropy v carvingu zúčastnili, odolali velké konkurenci dospělých řezbářů a umístili se překvapivě na středních příčkách bodového ohodnocení. Česká republika má mnoho velmi schopných a kvalitních juniorů, kteří se věnují vyřezávaní zeleniny, což dokazují na celostátních soutěžích. Dlouhodobě dobré výsledky zařadily Radka Vránu mezi nejlepší juniory České republiky a jeho účast na mistrovství Evropy v carvingu je velkým úspěchem i pro ISŠ-COP Valašské Meziříčí.


Bc. Marie Paprstkářová 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková