Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti ze zlínských základních škol soutěžily v psaní na počítači
V pátek 25. listopadu se již po šesté uskutečnila Talentová soutěž v psaní na PC pro žáky ZŠ na Obchodní akademii Tomáše Bati a Vyšší odborné škole ekonomické ve Zlíně. Cílem soutěže bylo podpořit gramotnost psaní na počítači. Slavnostního zahájení se zúčastnil ředitel školy PaedDr. Josef Rydlo, autor programové výuky Jaroslav Zaviačič a několikanásobná mistryně světa v psaní na PC Helena Matoušková.

V letošním roce se akce zúčastnilo 65 žáků z osmi základních škol Zlínského kraje. Děti byly rozděleny do dvou kategorií – začátečníci a pokročilí. Úkolem soutěžících bylo během 30 minut napsat co nejvíce cvičení v programové výuce psaní všemi deseti.
 
V kategorii začátečníků si letos nejlépe vedl Matěj Votava ze ZŠ Kostelec u Holešova s výkonem 87 cvičení, 2. místo obsadila Ilona Hniličková s výkonem 84 cvičení ze ZŠ Kostelec u Holešova a 3. místo patří Vladimíru Bumbalovi s výkonem 74 cvičení ze ZŠ Zašová. V kategorii pokročilých byl nejúspěšnější Jakub Hyjánek ze ZŠ Zašová s výkonem 140 cvičení, 2. místo patří Vlachové Petře výkonem 116 cvičení ze ZŠ Pod Skalkou, Rožnov pod Radhoštěm a 3. místo obsadila Pánková Petra s výkonem 114 cvičení ze ZŠ Malenovice.
 
Jsme rádi, že letos se soutěže zúčastnili i žáci, kteří soutěžili v minulém roce a jejich výkony byly vyšší než loni. Zejména nejmladší žáci z  ZŠ Malenovice si opět vylepšili své výkony. Všichni soutěžící byli odměněni věcnými cenami. Blahopřejeme k dosaženým výkonům a těšíme se na setkání v příštím roce.

Pavla Mičková
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková