Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Díky novým měřícím přístrojům lépe obstojí v praxi

​Přes osmdesát mladých mužů strávilo netradiční dopoledne v konferenčním sále penzionu Jezerka v Otrokovicích. V pátek 9. prosince zde proběhla závěrečná konference projektu „Modernizace výuky předmětu Elektrická měření“, který realizuje od ledna 2009 Střední odborná škola Otrokovice. Výsledkem projektu zaměřeného na inovaci výuky elektro oborů jsou nové měřící přístroje a studijní materiály pro žáky středních škol.

 
V průběhu konference si studenti  na vlastní kůži vyzkoušeli některé laboratorní úlohy, vytvořené z projektu "Modernizace výuky předmětu Elektrická měření". Odborní řešitelé představili výukové materiály do předmětu Elektrická měření i nové měřící přístroje, software a satelitní techniku pořízenou z projektu.
 
„Elektro obory mají na naší škole tradičně silné zastoupení. Chceme, aby pro žáky byla výuka zajímavá, aby naši absolventi byli připraveni do praxe. Jsem rád, že se podařilo zpřístupnit nové moderní technologie a systémy měření na naší škole díky financím z Evropské unie“, sdělil ředitel školy Libor Basel.

Během projektu žáci oborů elektrikář, autoelektrikář, mechanik elektronik a nástavbového studia provozní elektrotechnika absolvovali tematicky zaměřené exkurze u výrobců měřících přístrojů, na odborných pracovištích, u výrobních a servisních firem, které používají digitální přístroje a technologie. Proběhly exkurze v Kabelové televizi Napajedla, na pozemním vysílači Tlustá hora Zlín, v HI - Tech centru SOŠ Uherský Brod a na Veletrzích Brno.
 
Série vytvořených praktických úloh bude přístupná všem zájemcům na webových stránkách školy u jednotlivých realizátorů (Ing. Budín, Ing. Hubáček, Ing. Kocián, Ing. Šima, Ing. Náplava, Ing. Zatloukal) koncem prosince 2011.
 
 
 
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková