Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Brodští malíři přivezli z celostátní soutěže bronz

​Minulý čtvrtek se žáci Středního odborného učiliště Uherský Brod oboru malíř – Jakub Havier a Pavel Kozůbek zúčastnili třetího ročníku celostátní soutěže družstev „Machři roku 2011“ v Olomouci. V konkurenci škol z celé republiky se jim podařilo získat třetí místo.

 

Pořadatel, kterým byla společnost Česká hlava, soutěž tentokrát situoval do statisícové metropole ležící v srdci Hané - Olomouce. Klání probíhalo za velké podpory veřejnosti a byly snímány televizními a rozhlasovými společnostmi.
 
Naši chlapci šli do boje s obrovským  elánem, chutí a nadšením. Ve velké konkurenci účasti škol z celé republiky vybojovali překrásná bronzová místa.
 
 
Souběžně se soutěžemi probíhala i akce „Zlaté dno“, při které mohly školy prezentovat um svých žáků v podobě výrobků a prací a tím představit široké veřejnosti jednotlivá řemesla. I naše škola vyslala své zástupkyně – krajinářky. Předváděly pletení košíku, vazby ze suchých i živých květin a výrobu věnečků z podzimní tematikou.
 
 
Závěrem bych chtěla všem poděkovat za skvělou reprezentaci školy, našeho města i celého Zlínského regionu. Je vidět, že u nás vychováváme skvělé odborníky, kteří mohou měřit své síly s kteroukoli školou v rámci republiky.
 
Dík patří také všem, kteří žáky připravují, především učiteli odborného výcviku oboru malíř p. Žižkovi a organizátorům těchto, pro prezentaci škol tak důležitých akcí.
 
Eva Jurásková, SOU Uh. Brod
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková