Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Basové G opět ve zlatém pásmu
Pěvecký sbor Basové G valašskomeziříčského gymnázia v tomto školním roce již podruhé vybojoval umístění ve zlatém pásmu na celostátní soutěži. Mezi špičkou středoškolských pěveckých sborů se umístil v listopadu na celostátní soutěži Opava cantat, vynikající hodnocení získal také 13. dubna ve finále XVIII. Ročníku soutěžní přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant.


Samotná soutěž proběhla ve velmi pěkném prostředí koncertního sálu historického sídla Milosrdných bratří na Vídeňské ulici a zúčastnilo se jí 14 sborl z celé republiky. Všichni účastníci museli nejprve projít jedním z regionálních kol, které proběhly v Praze, Orlové a v Brně. Konkurence byla obrovská, atmosféra v sále napjatá a všichni čekali na konečný verdikt odborné poroty. Její členové, Prof. Lumír Pivovarský (Ostravská univerzita), Prof. Lubomír Mátl (JAMU Brno), Doc. Jan Kostečka (MU Brno) a Lukáš Kozubík (PS Lumír) posuzovali jednotlivá vystoupení velmi pečlivě a výsledkem bylo zařazení sborů do jednotlivých pásem.
 
Vytoužené zlaté pásmo si ze soutěže nakonec odvezly čtyři sbory, jedním z nich bylo naše Basové G z Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí.
 
Diplom z rukou organizátorů (Občanské sdružení Gymnasia cantant pod vedením Mgr. Jana Ocetka a Gymnázium, Brno, Vídeňská 47) převzala dirigentka a umělecká vedoucí sboru PhDr. Jana Krcháková na slavnostním závěrečném koncertě v nádherných prostorách divadla Reduta.
Gymnasia cantant je se svým bohatým programem poměrně náročnou několikadenní akcí, která letos probíhala ve dnech 12. - 14. dubna. Její součástí byl mj. koncert Sbory sborům v zajímavém prostoru Dvorany VUT Brno, ateliérový nácvik, výlet do Rajhradu, společná party všech účastníků v proslulém klubu Fléda nebo zpěv pro brněnského primátora na nádvoří Nové radnice. Nejen díky organizačně perfektně zvládnuté akci se sboristé na Gymnasia cantant do Brna vždy rádi vracejí.
 
Jan Trčka
Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková