Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Autoři nejkrásnějších aut byli oceněni
V sobotu 12. května se v rámci XVIII. Valašského autosalonu rozdávaly ceny autorům obrázků nejkrásnějších automobilů. Jednalo se o vyhodnocení výtvarné soutěže žáků základních a mateřských škol ze Vsetína a okolí. Do organizace soutěže se zapojila ZŠ Vsetín, Sychrov 97, která se podílela i na cenách pro dvě čestná uznání, která si zástupce školy vybral ve směsici automobilů snů a automobilů budoucnosti.

První místo v kategorii MŠ si odnesla Nina Pinkavová z MŠ Na Kopečku, kategorii mladších žáků vyhrál Milan Ščuka ze ZŠ a MŠ Turkmenská Vsetín, a mezi nejstaršími malíři a kreslíři zazářila Michaela Březáčková ze ZŠ Vsetín, Sychrov se svou kresbou automobilu vyvedeného v tužce.
V bohaté konkurenci se ale neztratili ani mladí malíři z MŠ Luh a MŠ Ohrada, ze ZŠ Rokytnice, ZŠ Ohrada a ZUŠ Valašské Meziříčí, kteří si také odnášeli pěkné ceny.  A ani mnozí další, třeba ti, kteří své práce zasílali mimo školy a školská zařízení nepřišli zkrátka, měli svá díla vystavena přímo v hale Na lapači.

Výtvarná soutěž má již dlouholetou tradici, jejím cílem je upozornit na konání tak významné události, jak je Valašský autosalon ve Vsetíně, ale také nabídnout mladým tvůrcům možnosti, jak ukázat svůj talent. Ceny se šťastným vítězům předávají přímo na výstavě. Mezi nablýskanými automobily různých značek tak tvůrci mohou porovnat současný stav se svou fantazií. A zdá se, že skutečnost mnohdy pokulhává. Vypadá to, že nám roste mladá generace, díky které bude náš svět ještě krásnější.
 
Děkujeme všem zapojeným školám i mladým umělcům, kteří se na svá dílka přišli na autosalon podívat.  Děkujeme vyučujícím výtvarné výchovy, kteří své žáky motivovali a vedli k výtvarné tvorbě. Těšíme se na příští rok.
 
Mgr. Jaroslava Ševčíková
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková