Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Absolventi valašskomeziříčského gymnázia získali ocenění Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského

Již od roku 1993 odměňuje Nadační fond Jaroslava Heyrovského nadané středoškolské studenty. V pondělí 19. prosince byly na Akademii věd v Praze předány odměny laureátům za rok 2011. Ocenění získala absolventka gymnázia Eva Ullrichová za 1. místo v Olympiádě z českého jazyka a Mgr. Marie Dufková za pedagogické vedení v soutěži.

Eva se každoročně zapojovala do mnoha aktivit, nejen v oblasti filologických studií. Její výsledky v Olympiádě z českého jazyka byly skutečně vynikající. V rámci soutěže několikrát získala přední místo v krajském kole a následně reprezentovala meziříčské gymnázium v kole celostátním.


Za pedagogické vedení v soutěži byla oceněna Mgr. Marie Dufková a RNDr. Martin Jáč, Ph.D. jako konzultant práce Středoškolské odborné činnosti dalšího absolventa školy Martina Těšického, který v rámci SOČ zaujal mimořádně kvalitní prací z oboru Ochrana a tvorba životního prostředí. Díky vysoce kvalifikovanému a vědecky profesionálnímu přístupu svého vyučujícího v ní zúročil svůj dlouhodobý zájem o ornotologii   

Akci zaštítil čestný předseda Akademie věd Prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc., který  ve svém projevu vyzdvihl společné lidské přednosti Jaroslava Heyrovského a nedávno zesnulého Václava Havla. Ceny předávala náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy paní Ing. Eva Bartoňová spolu s Dr. Michaelem Heyrovským. 

Na fotogalerii z předávání ocenění se můžete podívat přímo na stránkách Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského (http://www.njh.cz).

 
Mgr. Jan Trčka
Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková