Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci ZŠ Trávníky si užívají netradičního kin-ballu
Základní škola Trávníky je od loňska pilotní školou kin-ballu, nové netradiční míčové hry, která se hraje s obrovským míčem. Není divu, že žáci oslavili den dětí ve společnosti tohoto zajímavého sportu, kde jde především o týmovou spolupráci a taktiku.

První červnový den se v rámci slavení Dne dětí na ZŠ Trávníky uskutečnil první turnaj v kinballu, kterého se zúčastnilo šest školních týmů. „Nová hra se ve škole doslova ‚chytla‘. Zkusit ji může opravdu každý, důležitý je nejen pohyb, ale hlavně týmová spolupráce a správná taktika,“ přiblížila ředitelka Základní školy Trávníky Jana Večeřová.
 
V kin-ballu proti sobě hrají vždy tři družstva po čtyřech hráčích. Cílem hry je odehrát míč tak, aby jej tým na příjmu nechytil a míč se dotkl země. Naopak tým na příjmu musí zabránit tomu, aby se míč dotkl země. Hrají ale tři týmy takže ten kdo odpaluje balón, zakřičí barvu týmu, který má balón chytit. Pokud ho tým na příjmu chytí stává se útočícím týmem, odpaluje a volí barvu týmu, který má míč chytit. Tak je to až do doby, kdy dojde k chybě a tým na příjmu nechytí míč.
„Družstva byla velmi vyrovnaná, bojovalo se i taktizovalo, ale hlavní bylo, že pohyb s kin-ballem všechny moc bavil,“ uzavřela ředitelka ZŠ Trávníky Jana Večeřová.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková