Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Školy mohou lépe komunikovat s rodiči a žáky
Na konci ledna byl završen projekt "Zavedení informačního systému do venkovských základních škol", který ve Zlínském kraji realizovala od listopadu 2009 společnost Seductus. Celkem devět základních škol z venkovských oblastí našeho kraje získalo informační systém na míru, který má přispět ke zlepšení komunikačního trojúhelníku učitel – žák – rodič.

Včera se ve Zlíně uskutečnila závěrečná konference projektu "Zavedení informačního systému do venkovských základních škol". Konference se zúčastnili zástupci základních škol, ředitelé či učitelé, kteří s informačním systémem pracují, tvůrce systému a další hosté. Hlavním úkolem byla interpretace výsledků dotazníkového šetření, které proběhlo na školách mezi cílovými skupinami – uživateli informačního systému a jehož předmětem bylo subjektivní zhodnocení fungování tohoto systému. Prezentace výsledků dotazníkového šetření ukázala výchozí pozici škol před vstupem do projektu a jejich očekávání od informačního systému, a to z hlediska tří skupin jeho uživatelů – žáků, učitelů a rodičů. Byla porovnána očekávání s reálnými výsledky.
"Já jsem se projektu nebála už ze začátku, když se nám nabídla možnost účasti v něm. Věděla jsem, že nám přinese jen pozitiva", sdělila ředitelka školy v Halenkově Mgr. Soňa Růžičková. "Každá zapojená škola navíc z projektu obdržela nové počítačové vybavení", dodala. 
 
Na evaluaci navázali tvůrci informačního systému, kteří shrnuli počáteční požadavky na systém s jeho finální podobou. Prostor dostali také zástupci jednotlivých škol, kteří zhodnotili situaci na svých školách, přínosy i slabiny nově vytvořeného informačního systému. Účastníci konference si předávali své vlastní zkušenosti s fungováním systému a vyvolali dlouhou diskusi také s jeho tvůrcem.
 
Na závěr konference proběhlo dodatečné poděkování všem, kdo se do projektu zapojili a naplňovali společně jeho cíle. Prodiskutována byla také otázka udržitelnosti projektu po dobu dalších pěti let.
 

Přehled zapojených škol:

ZŠ Hluk
ZŠ Strání
ZŠ Dolní Němčí
ZŠ Koryčany
ZŠ Želechovice nad Dřevnicí
ZŠ Fryšták
ZŠ Halenkov
ZŠ a MŠ Hutisko - Solanec
ZŠ Kelč 

Mgr. Miluše Dubjaková, SEDUCTUS, s.r.o.


Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková