Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Řezníci ISŠ-COP reprezentovali potravinářské obory na jarmarku
Minulý pátek proběhl na náměstí ve Valašském Meziříčí již třetí ročník Masného a potravinářského jarmarku. Akce se zúčastnila také Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí. Žáci oboru Řezník-uzenář pod vedením učitele odborného výcviku Tomáše Jareše nabízeli výrobky teplé kuchyně, konkrétně zabijačkovou polévku, guláš, ovar a grilovanou kýtu. Návštěvníci jarmarku si mohli ve školním stánku zakoupit tlačenku, jelita, jitrnice či salámy.
 
Žáci připravili jako specialitu klobásu v listovém těstě a návštěvníci mohli ochutnat i chléb se sádlem a drůbežími játry nebo chléb se škvarkovou pomazánkou. Na přípravě nabízených výrobků se podíleli žáci 1. – 3. ročníku oboru Řezník-uzenář, žáci oboru Kuchař-číšník se zasloužili o výzdobu stánku a propagaci výrobků. 

Všem studentům, kteří se akce zúčastnili, děkujeme a přejeme, aby jim jejich práce šla i nadále od ruky a aby se k nim všichni, jež ochutnají jejich pochoutky, stále a rádi vraceli. Obzvláště v dnešní době se lidé navracejí k tradičnímu pojetí, a nejinak je tomu v případě řemesel. Nesčetné trhy a jarmarky s potravinovými produkty jsou toho důkazem. A tak přejme i spokojeným zákazníkům, aby měli možnost ochutnat co nejvíce masných výrobků vytvořených dovednýma rukama mladých řezníků a uzenářů, s nimiž se snad budou setkávat na podobných akcích čím dál častěji.
 
Mgr. Kateřina Röhrerová 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková