Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na Gymnáziu Jana Pivečky se studenti zapojili do projektu RUBIKON

Současně s podnikatelským projektem Junior Achievement je realizován další projekt s cílem posílit právní povědomí studentů, ukázat právo jako důležitou součást našeho života, s nímž se denně setkáváme.To je projekt RUBIKON. Projekt ukazuje na něco užitečného, co můžeme využít při řešení našich denních problémů.

Cílem soutěže je upozornit na vybrané právní normy, formou osvěty prohlubovat znalosti zákonů a vytvářet společenský tlak na jejich dodržování, upozornit vybrané cílové skupiny na problematiku zákazu přístupu nezletilých k sázení, zvýšit právní povědomí o zákazu kursového sázení nezletilým do 18 let, zabránit dětem a nezletilým v přístupu k sázení a rozvíjet jejich kompetenci k zodpovědnému rozhodování.

Jedná se o interaktivní soutěž pro žáky a studenty vybraných škol, která zúročí témata, na kterých učitelé se žáky pracovali. Formou vědomostní, zábavné a prožitkové soutěže se žáci poměřují ve znalostech zákonů a práva, vyzkouší si své možnosti a modelově i sázení. Žáci si prožijí rizika spojená se sázením, budou vedeni k uvědomění si vlastních hodnot a postojů a tím k zodpovědnému rozhodování.

Soutěží školní pětičlenné týmy. Nejlepší z třídních kol postupují do školních kol, vítězové pak do 6 oblastních kol a krajského finále. Závěr soutěže proběhne v Senátu Parlamentu ČR, kde se setkají nejlepší žákovské týmy ze všech třech krajů.

 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková