Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlínská základní škola získala prestižní titul Ekoškola
Ve čtvrtek 23. června proběhlo v Senátu ČR slavnostní předávání mezinárodního titulu Ekoškola. Jednou z dvacítky oceněných českých škol byla Základní škola Mikoláše Alše ve Zlíně, která se na ekologii a zdravý životní styl za přímo zaměřuje. Titul Ekoškola je oceněním školy za dlouhodobou snahu jejich žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců zlepšit životní prostředí školy a jejího okolí.

Zástupci ekotýmu převzali ocenění z rukou ministra životního prostředí Mgr. Tomáše Chalupy. "Měli jsme radost, že nás vybrali jako jedinou základní školu ze Zlínského kraje. Poděkování patří dětem i naší učitelce Radce Nevečeřalové, která se ekologickou tématikou u nás zabývá", připomenula Alena Grajciarová, ředitelka ZŠ Mikoláše Alše ve Zlíně.
 
Součástí předávání bylo i krátké představení školy formou prezentace a čteného komentáře dětmi. Udělení titulu je vyvrcholením a zároveň odměnou za dvouletou nepřetržitou práci v oblasti zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Ekotým složený z dětí prvního stupně a dvou žákyň devátého ročníku se schází jednou za 14 dní a navrhuje opatření na úsporu energií, úpravy prostředí školy včetně květinové výzdoby tříd, organizuje soutěž ve třídění odpadů. To vše pod vedením Radky Nevečeřalové, učitelky přírodopisu, zeměpisů a informatiky. "Paní učitelka je oblíbená mezi žáky také například svými moderními metodami výuky přírodopisu pomocí GPS technologie", prozradila ředitelka Grajciarová.
 
Hlavním partnerem projektu je Ministerstvo životního prostředí a občanské sdružení Tereza. Mezinárodní titul byl škole udělen na dva roky, poté jej musí opět obhájit.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková