Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ze Vsetína do slunné Francie. A deštivé Anglie
Na konci května se žáci ze ZŠ Vsetín, Luh zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Paříže a Anglie.
      
Dne 22. - 28. května se naše ZŠ VSETÍN, Luh 1544 zúčastnila vzdělávacího zájezdu do Paříže a Anglie. Těšili jsme se, že konečně na vlastní kůži poznáme odlišnou kulturu a krásy těchto míst. Po dlouhé cestě jsme dorazili do slunné Francie a jejího hlavního města Paříže. Nejdříve jsme se vydali za hlavní dominantou Paříže Eiffelovou věží. Z ptačí perspektivy Eiffelovy věže byly vidět všechny okolní krásy. Poté jsme navštívili tyto nejznámější památky: Invalidovna, Louvre, Katedrála Notre Dame. Vrcholným a nezapomenutelným zážitkem byla hodinová plavba po řece Seině.

Ráno jsme opustili slunnou Francii a přesunuli jsme se do Calais, kde jsme se nalodili na trajekt. Po necelých dvou hodinách jsme vjížděli do chladné a deštivé Anglie. Ten den jsme v Anglii navštívili Canterbury, slavný Hever Castle s jeho krásnými zahradami a  bludištěm. Tam jsme se naštěstí neztratili, a proto jsme mohli středu strávit  v univerzitním městě Oxford.
 
Ve čtvrtek jsme zamířili do rušného centra samotného Londýna. Překročili jsme řeku Temži po slavném zdvihacím mostu Tower Bridge. Z něj jsme sešli do nikdy nedobité pevnosti Tower, kde jsme viděli ukázku zbraní a středověkých brnění. Od Toweru jsme vyrazili ke St. Paul’s Cathedral a jako správní návštěvníci Londýna jsme nezapomněli navštívit muzeum voskových figurín Madam Tussand’s. Po tomto úchvatném dnu jsme jako každý večer vyrazili autobusem k našim londýnským hostitelským rodinám. Většina těchto hostitelů byla různých kultur a různých barev pleti, což bylo pro nás velmi zajímavé. Myslím si, že je dobré poznávat jiné národnosti, alespoň si tak můžeme procvičit anglický jazyk a také porovnat jiný životní styl s naším.


Poslední den výpravy jsme začali na London Eye, ze kterého jsme viděli velkolepý Big Ben. Po jízdě na londýnském oku jsme se vydali společně s paní průvodkyní na pěší túru po historických památkách, jako je např. Westminster Abbey, Houses of Parlament, Big Ben, Downing Street, Buckingham Palace, u kterého jsme zhlédli střídání stráží. Odtud jsme sešli na Trafalgar Square, kde jsme viděli 56 metrů vysoký pomník s pětimetrovou sochou Nelsona a jeho čtyřmi lvy na každé straně. Naše cesta pokračovala k SOHO a Čínské čtvrti. Po absolvování tohoto namáhavého posledního dne jsme ještě z posledních sil koupili britské suvenýry na Piccadilly Cirkus a Oxford Street a vydali se k autobusu, který nás celých 24 hodin bezpečně vezl k domovu. Výlet byl úžasný, proto bych chtěl poděkovat paní učitelce V. Trochtové za organizaci celého zájezdu a za ochotu s námi cestovat.

Dominik Zbožínek /žák VIII.B, ZŠ VSETÍN, LUH 1544/
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková