Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vsetínští školáci se budou učit muzikálovému umění

Zbrusu nový předmět otevře v novém školním roce vsetínská základní umělecká škola. Jako jediná v regionu bude učit své žáky v rámci běžné výuky všemu, co je potřeba znát při angažmá v muzikálech. Už nyní škola eviduje téměř dvě desítky zájemců.

„Už když jsem přicházel na vsetínskou základní uměleckou školu,  měl jsem představu, že  tady začneme s dětským muzikálem. V republice to celkem běžně funguje, muzikály jsou oblíbené. V loňském roce jsme s žáky zkoušeli scénický melodram, který se velice povedl a měl úspěch. Zřízení nového muzikálového oboru je tedy jen další krok k dosažení tohoto cíle,“  říká Roman Konůpka, ředitel vsetínské základní umělecké školy.

Absolventi muzikálového předmětu  přitom budou znát z každého oboru něco a budou tak moci snáze navázat na své znalosti v některé z vyšších uměleckých škol. „Kvalitní muzikálový herec musí mít pěvecké, pohybové i dramatické předpoklady. Při tvorbě kulis se uplatní i výtvarný obor,“ vysvětluje Konůpka. 

V prvním ročníku se tak žáci tohoto oboru zaměří především na techniku zpěvu, správné dýchání, artikulaci a naučí se zpívat s textem, od druhého ročníku jim ve výuce přibude hodina pohybové taneční průpravy a jevištní herecký projev a ve třetím ročníku se zaměří na takzvanou korepetici neboli zpěv s doprovodem a s pohybem a naučí se pracovat s mikrofony a mikroporty. „V průběhu třetího ročníku by se už mělo začít nacvičovat konkrétní muzikálové představení,“ představuje své plány ředitel školy a dodává: „Je to sice běh na dlouhou trať, ale kvalitní muzikál se nedá dělat bez kvalitně připravených žáků.“

Vsetínská veřejnost se tak už teď  může těšit na nevšední kulturní zážitek v podobě muzikálu v podání svých dětí. „Téma muzikálu už nosím v hlavě, ale nerad bych dopředu cokoliv prozrazoval. Určitě to bude muzikál broadwayského typu, který bude svým zaměřením blízký mladé generaci. hodně bude záležet i na našich finančních možnostech, proto pokud by kdokoliv tuto aktivitu chtěl sponzorsky podpořit, budeme rádi,“ uzavřel Roman Konůpka.

 
Eva Stejskalová
737 019 667, 571 491 564
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková