Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ve Vsetíně proběhly oslavy Mezinárodního měsíce školních knihoven
Žáci základní školy Vsetín Sychrov se již tradičně zapojili v rámci aktivit své školní knihovny do Mezinárodního měsíce školních knihoven. Tentokrát navázali přátelství se Základnou školou ČS armády v Prešově v rámci celostátně organizované aktivity- „Záložka do knihy spojuje školy“, kterou vyhlásila Národní pedagogická knihovna Komenského v Praze spolu se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě.
 
Sedmáci vyráběli záložky pro kamarády z deváté C v Prešově, a že si při tom užili hodně zábavy, povídali si o knihách a čtení, to je zcela jisté. Své výtvory už partnerské třídě odeslali a teď se těší, jaké skvělé záložky přijdou z Prešova zase jim. Už vědí, v které knize si budou zakládat stránky, aby nezapomněli, kde naposled četli.
 
I takové aktivity, zejména na mezinárodní úrovni, pomáhají přitáhnout zájem dětí ke čtení a knihám. Vždyť bez umění číst, se nikdo z nás neobejde... a číst se musíme naučit už ve škole.
Oslavy v sychrovské knihovně ale výrobou záložek neskončily. Knihovnu navštívili žáci I. stupně v rámci programu na téma „Jak vzniká kniha“ a starší žáci založili kromě tradičně fungujícího kroužku čtenářů takém kroužek mladých knihovníků, kde se učí o knihy pečovat, opravovat je a také půjčovat a doporučovat svým kamarádům.
Takže čtěme a mějme z toho radost!


Mgr. Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97 
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková