Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V ZŠ a MŠ ve Valašském Meziříčí se čerty jen hemžilo
Čertovsky barevný den připravily na letošního Mikuláše učitelky v ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí, Křižná 782. Žáčci prvního stupně navštívilo celkem 27 čertů, 1 Mikuláš a 1 anděl.

 

Na letošního Mikuláše se těšili žáci 1. stupně různě. Někteří žáci se nemohli dočkat, až přijde. Věděli, že jsou pilní a hodní, pomáhají kamarádům i učitelům. Někteří chtěli, aby raději vůbec nikdo nechodil. Věděli, že zlobí, neslušně mluví, odmlouvají a dělají paní učitelce jen ostudu.


Kniha hříchů byla dopsaná v pondělí 6. prosince. Aby se děti do školy těšily, domluvili jsme se, že se tento den oblečeme do čertovských barev. Na chodbě se potkávaly většinou barvy červené a černé. Červené růžky na hlavách dětí svítily, blikaly, černé tváře a patřičně umouněné oblečení oznamovaly, koho jsme právě potkali. Jedna hodina byla věnovaná čertovinám – zpívaly se veselé písničky, vyráběla se a malovala svatá trojice ve všech podobách, symbolicky se vařilo pod kotlem, svačily se mikulášské perníčky. Výstavka prací na chodbě je toho důkazem. Když přišel po velké přestávce Mikuláš s pomocníky – pekelníky, bylo veselo. Každý žáček řekl básničku a za odměnu dostal čokoládovou figurku. Zlobiví dali Mikulášovi osobní dopis, kde slibují, že se polepší a budou hodní. Pohádka Taneček přes dvě pekla a ochutnávka čokolád, lízátek a mandarinek všechny zklidnila. Vyučování mohlo v pohodě běžet dál. 

 
Kdo je zvědavý, kam Mikuláš s čerty šel, tak to se už musí zeptat na dětském oddělení místní nemocnice, kde byli spatřeni.


PS: statisticky bylo dokázáno, že na naší škole bylo v pondělí celkem: 1 Mikuláš, 27 čertů a 1 anděl.

Čertice Dáša z PT 1

 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková