Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výtvarné práce otrokovických dětí hodnotili na Slovensku
Diplomy a ceny ze Slovenska za podařená výtvarná díla v soutěži Dětské vánoční malování převzali z rukou zástupkyně vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice Martin Půl, Kamila Zedková, Tereza Marešová a Sofie Škodáková.
 
Třetí ročník výtvarné soutěže se stal doprovodným programem akce Koledy tří národů, které se tradičně účastní i zástupci partnerských měst ze Slovenska a Polska. Část prací otrokovických dětí byla zaslána do slovenské Dubnice nad Váhom. Zde se stala nejdříve součástí výstavy a po jejím ukončení vybrala komise ty nejlepší obrázky z obou zemí. Účastníci soutěže byli oceněni ve třech kategoriích. Do Otrokovic pak putovali krásné ceny v podobě výtvarných potřeb podporujících dětskou kreativitu. Z dětí navštěvujících mateřskou školu se porotě nejvíce zalíbila práce Terezy Marešové. Mezi žáky prvního stupně ZŠ zabodovala Kamila Zedková. Na druhém stupni, který na Slovensku začíná již v páté třídě, si cenu odnesl Martin Půl. Speciální cenu primátora města Dubnica nad Váhom Jozefa Gašparíka získala Sofie Škodáková, navštěvující výtvarný obor Základní umělecké školy Otrokovice.
 

Vánoční malování obohatilo kulturní zařízení v obou městech, lidé s chutí sledovali práce dětí a jejich pohled na atmosféru Vánoc. Účastníci soutěže i návštěvníci výstavy se již nyní těší na příští ročník.

 
Mgr. Lenka Krupková
tel. 723 606 758, +420 577 680 449
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková