Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vítězka překladatelské soutěže Juvenes Translatores 2010 studuje na holešovském gymnáziu
Andrea Zlámalová, studentka sexty Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov, se za Českou republiku stala vítězkou soutěže „ Mladí překladatelé“, kterou pořádá Evropská komise. Ta minulý týden oznámila výsledky ze všech členských států EU. Soutěže se letos zúčastnil rekordní počet studentů, téměř 3000 středoškoláků z více než 1600 škol.
 
Andrea si zvolila překlad z angličtiny do češtiny na téma „ Fortune favours the brave new Europeans“ a tým překladatelů Evropské komise se shodl na tom, že její  překlad byl ze všech textů nejpřesnější, nejelegantnější a nejkreativnější. Cenu si Andrea vyzvedne  z rukou ředitele Generálního ředitelství Evropské komise  pro překlady v Bruselu, kam byla pozvána na třídenní pobyt, jehož součástí bude mimo jiné i setkání s překladateli Komise přímo na jejich pracovišti.

Tato soutěž umožňuje studentům vyzkoušet si v praxi, co obnáší překladatelská profese a jaké možnosti nabízí studium jazyků. Je to vhodná motivace k rozvíjení jazykových schopností soutěžících při dalším studiu  na univerzitě.

Andrei děkujeme za reprezentaci školy a  srdečně  gratulujeme k mimořádnému úspěchu. Přejeme ji hodně příjemných zážitků a nových zkušeností spojených s dalším rozvíjením jejího jazykového talentu.

Také bych chtěla velmi poděkovat své kolegyni Marii Otépkové, která iniciovala zapojení  gymnázia do soutěže, organizačně zajistila její průběh v rámci školy a také komunikaci s organizátory v Evropské komisi. 

 
Irena Solařová
vedoucí sekce anglického jazyka
Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková