Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vítěz celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti studuje ve Valašském Meziříčí
Dvojice studentů valašskomeziříčského gymnázia zabodovala v polovině června na celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti v Sezimově Ústí. První místo v konkurenci dalších 16 studentů získal Martin Těšický s prací zaměřenou na porovnání metod používaných pro sčítání ptáků v krajině. Na osmém místě skončila Lucie Pavelková, která mapovala sluneční hodiny na Novojičínsku.
 
Ve dnech 10. až 12. června 2011 pořádala Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy v Sezimově Ústí 33. ročník celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti. Této přehlídky se úspěšně zúčastnili také dva studenti Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí. V oboru Ochrana a tvorba životního prostředí prezentoval výsledky své dvouleté terénní práce „Srovnání semikvantitativních metod používaných v ornitologii na středně velkém území“ student Martin Těšický. Práce je zaměřena na vzájemné porovnání čtyř metod používaných pro sčítání ptáků v krajině. Dvě z porovnávaných metod, dosud používaných pouze v tropických oblastech, byly v podmínkách České republiky komplexně studovány poprvé. Práce byla odbornou porotou celostátního kola velmi kladně hodnocena a v silné konkurenci 16 prací obsadila 1. místo.
 
V oboru Geologie, geografie soutěžila s prací „Sluneční hodiny na Novojičínsku“ studentka Lucie Pavelková. Ve své práci zmapovala sluneční hodiny na území okresu Nový Jičín a vytvořila nový gnómonický a grafický návrh poškozeného číselníku slunečních hodin v Hodslavicích. Se svou prací se umístila na 8. místě. Oběma studentům gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho úspěchů při studiu na vysoké škole.
 
Martin Jáč, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková