O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti valašskomeziříčského gymnázia mají za sebou úspěšný školní rok

​Nedílnou nadstavbou vzdělávacího procesu je účast studentů ve středoškolských odborných soutěžích. Jejich absolvování přináší soutěžícím rozšíření vědomostí, možnost srovnání se studenty z jiných škol, často i vyšší šance ke studiu na vysokých školách. Právě skončený školní rok byl v počtu úspěchů studentů valašskomeziříčského gymnázia zcela mimořádným.

Eva Meixnerová z třídy 6. E šestiletého studijního cyklu, zvítězila v celostátní přehlídce studentských historických prací „Čtenice“ v nedalekých Hodslavicích.
Jana Bayerová, ze stejné třídy, po úspěchu v krajském kole Biologické olympiády obsadila v celostátním finále výborné 16. místo.

V přehlídce prací Středoškolské odborné činnosti po vítězstvích ve dvou kategoriích v krajském kole byla Lucie Pavelková, třída 4. B čtyřletého studijního cyklu, vyhodnocena ve 33. ročníku celostátního finále v kategorii Geologie a geografie na skvělém 8. místě a Martin Těšický z třídy 6. E šestiletého studijního cyklu se s prací „Srovnání semikvantitativních metod používaných v ornitologii na středně velkém území“ stal vítězem v kategorii Tvorba a ochrana životního prostředí. Tento mimořádný triumf mu vynesl nominaci do mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientiests a současně i prvenství ve 2. ročníku Ceny ředitele školy za mimořádné studijní výsledky.

Dlouholetá úspěšná činnost studentského pěveckého sboru Basové G byla letos korunována v krajském kole Přehlídky středoškolských pěveckých sborů vyhodnocením ve zlatém pásmu, které zajistilo pěveckému sboru postup do podzimního celostátního finále této přehlídky „OPAVA  CANTAT 2011“.

Završením úspěšného školního roku byl vynikající úspěch Evy Ullrichové, studentky třídy 6. E šestiletého studijního cyklu. Po loňském 6. místě v celostátním finále konverzační soutěže ve francouzském jazyce, potvrdila v letošním roce své mimořádné jazykové nadání. Prvenství v krajském kole znásobila skvělým 1. místem i v celostátním finále 37. ročníku Olympiády v českém jazyce.

Za těmito úspěchy je skryto nejen nemalé úsilí soutěžících studentů, ale i poctivá práce vyučujících, kteří své žáky na soutěže připravují.