Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti se zajímali o vliv DEZY na životní prostředí
Dne 27. 5. 2011 proběhlo na Integrované střední škole – Centru odborné přípravy slavnostní vyhodnocení projektu „DEZA očima studentů“. Projekt, na které se podílela škola ve spolupráci se společností DEZA, a. s., se stal součástí Mezinárodního roku chemie 2011. Jedním z hlavních cílů bylo zvýšit zájem o chemii u mladé generace a zlepšení vnímání chemie jako prostředku zajištění lidských potřeb.
 
V průběhu projektu DEZA očima studentů“ se studenti ve třech kolech ptali pracovníků Dezy na otázky, které je zajímaly a v podstatě pokryly všechny oblasti činnosti firmy. Otázky se hlavně týkaly vlivu chemické výroby na životní prostředí, požárního zabezpečení výroby a sociální oblasti. V kategorii „Zvídavý tazatel“ bylo zodpovězeno celkem 84 dotazů. V rámci další kategorie vypracovalo 14 studentů esej na téma „DEZA v regionu“.
 
Nejlepším zvídavým tazatelem se stala Iveta Zgabajová (ze třídy CHE4M), nejaktivnějším tazatelem byla Jana Jurčáková (ze třídy CHE2M). Své myšlenky nejlépe formuloval v eseji „Deza v regionu“ Ondřej Vykydal (ze třídy E3M).
V závěru projektu se zástupci ISŠ-COP a DEZA, a. s. shodli na přínosu tohoto projektu a rámcově se domluvili na další spolupráci.

Bc. Pavla Bauerová, ISŠ-COP
Jaroslav Obermajer, DEZA, a. s.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková