Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti přivezli na Slovensko jaro
Sedm studentů druhého ročníku oboru Gastronomie Integrované střední školy - Centra odborné přípravy Valašské Meziříčí předvedlo ve dnech 4. – 8. dubna slovenským kolegům své kulinářské umění. Finální část projektu „Tradice bez hranic“ nese název Svátky jara. Studenti v rámci přeshraniční spolupráce přichystali partnerské škole v Martině typickou valašskou oslavu Velikonoc.
 
„Čtyřchodové menu se budoucím kuchařům a číšníkům velmi povedlo. Slováky nejvíce zaujala cibulová polévka se sýrovými krutony a marinovaná jehněčí kýta s houbovým ragú a zapečenými brambory. Slavnostní oběd byl zakončen sladkou tečkou v podobě velikonočního dortu,“ sdělila k výkonům svých studentů učitelka odborného výcviku Martina Jandová.

„Během výměnných stáží získali studenti nové poznatky i zkušenosti. Projekt se skládal ze čtyř cíleně zaměřených aktivit, kde se účastníci seznámili s kulturou sousedního regionu, a tím se vzájemně obohatili o místní tradice, zvyky a obyčeje,“ zhodnotila přeshraniční spolupráci koordinátorka projektu Mgr. Dagmar Zetková.


Projekt „Tradice bez hranic“ podporuje mezinárodní česko-slovenskou spolupráci mezi ISŠ-COP a jejím slovenským partnerem, Združenou strednou školou obchodu a služieb Martin. Hlavním cílem akce bylo seznámit studenty s místními tradicemi a kulturou obou regionů. Projekt je spolufinancován Evropským fondem regionálního rozvoje, v rámci Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013.

„Chtěl bych našim i slovenským studentům poděkovat za jejich kuchařský um a pochválit je za výtečnou komunikaci mezi sebou. Dále bych chtěl poděkovat všem pedagogům odborného výcviku a rovněž koordinátorce projektu paní Mgr. Dagmar Zetkové. Jsem velmi rád, že Svátky jara se v rámci projektu „Tradice bez hranic“ vydařily, získané zkušenosti budou jistě přínosem pro slovenskou i českou stranu,“ uvedl k Svátkům jara ředitel ISŠ-COP Mgr. Petr Pavlůsek.

 

Mgr. Kateřina Röhrerová 

 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková