Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti meziříčské školy uspěli ve vyřezávání ovoce a zeleniny
Minulý čtvrtek se v Třebíči uskutečnilo slavnostní vyhlášení Juniorské carvingové extraligy za rok 2010, soutěže ve vyřezávání ovoce a zeleniny. Studenti Integrované střední školy – Centru odborné přípravy Valašské Meziříčí se v celkovém pořadí všech škol z České republiky umístili na 3. místě. V kategorii jednotlivců se Radek Vrána probojoval na 5. místo celonárodního žebříčku.
 
Během roku 2010 se žáci účastnili soutěží ve vyřezávání ovoce a zeleniny neboli carvingu (např. Gastro Hradec, Junior Carving Cup), jejich úspěchy v jednotlivých kláních se hodnotily dle předem stanovených kritérií a body byly na konci ročníku sečteny. Hodnotili se jak žáci jako jednotlivci, tak i školy jako celky. Studenti ISŠ-COP se pod vedením učitelky odborného výcviku Bc. Marie Paprstkářové carvingových soutěží pravidelně účastní a v Třebíči byli za svou práci a svědomitou přípravu mezi oceněnými. V kategorii jednotlivců získal Radek Vrána (ze třídy KČ3) cenu za 5. místo v celonárodním žebříčku; Radek je členem juniorského carvingového týmu České republiky a bude nás reprezentovat na mistrovství Evropy, které se koná na podzim v Lipsku. Jana Icelová (ze třídy KČ3M) skončila na krásném 8. místě. V celkovém pořadí všech škol z České republiky skončila ISŠ-COP na 3. místě. Ocenění za přínos pro carving v České republice dostala Bc. Marie Paprstkářová, která svou prací a elánem vychovává a podněcuje další studenty k účasti na carvingových soutěžích.
 
„Za skvělou reprezentaci školy děkuji jak učitelce odborného výcviku Bc. Marii Paprstkářové, tak i našim studentům, a doufám, že i v budoucnu budeme v této dovednosti slavit úspěchy,“ dodal závěrem ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.

Bc. Pavla Bauerová 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková