Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně zpracovali téma Evropy v její různorodosti
​"Je vis en Europe" je název výstavy výtvarných prací - výsledků celoročního školního projektu Žijeme v Evropě, kterým se učitelé R. Guillemenot, V. Holíková, L. Michalcová a P. Töröková snaží motivovat své svěřence k používání francouzštiny.
 
Studenti Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně zde pod vedením svých učitelů zpracovali téma Evropy v její různorodosti  v závislosti na svých znalostech francouzštiny.

Někteří se věnovali zeměpisu nebo volnočasovým aktivitám v evropských zemích, ti zdatnější se snažili představit jednotlivé země nebo zprostředkovat jejich kulinářské umění. Museli při tom pracovat s cizojazyčnými materiály, vyhledávat informace na internetu nebo jen prostě vše konzultovat s francouzským učitelem R. Guillemenotem či francouzským asistentem Benoît Trulla.
 
Vystavované práce jsou výsledkem celoročního školního projektu Žijeme v Evropě, kterým se učitelé R. Guillemenot, V. Holíková, L. Michalcová a P. Töröková snaží motivovat své svěřence k používání francouzštiny, se kterou se setkávají nejen v běžných hodinách francouzského jazyka, ale také v hodinách výtvarné výchovy částečně vyučované francouzsky a dějepisu vyučovaného francouzsky, jenž je pokračováním posílené výuky francouzštiny pro studenty osmiletého cyklu nebo ty žáky, jejichž francouzština je, díky píli či předchozímu studiu tohoto jazyka na ZŠ, na dobré úrovni.
 
Výstava byla slavnostně zahájena v pondělí 16. května 2011 a je k vidění v sídle Zlínského kraje (21. budova) v 16. etáži do 5. června 2011.
 
 
 
 
 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková