Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Strážníci učili děti jejich bezpečnosti
Předposlední den před začátkem letních prázdnin měly děti z mateřské školy sídlící na ulici J. K. Tyla ve Valašském Meziříčí neobvyklou návštěvu. Zábavnou formou přišli děti o jejich bezpečnosti poučit dva strážníci městské policie.
 
„Názornou, ale hlavně hravou formou jsme děti seznámili například se základy bezpečného chování na ulici, na hřišti, při kontaktu s cizími lidmi a toulavými zvířaty,“ řekl strážník Pavel Kachtík s tím, že témat bylo daleko více. Během her se tak předškoláci dále mohli dozvědět, jak se chovat v situaci, kdy jsou sami doma, a jak být všímaví ke svému okolí. „Děti jsme se snažili také poučit o základech bezpečného zacházení a následného dalšího postupu v případě nálezu injekční stříkačky,“ dodal strážník Petr Doležal. Součástí přednášky byla i dopravní výchova, tedy důležitost používání dětských přileb při jízdách na kole, kolečkových bruslích i stále oblíbenější koloběžce. „Děti také získaly základy používání reflexních prvků a mnohé další,“ pokračoval Pavel Kachtík.
 
Na závěr byl program doplněn velmi atraktivními ukázkami služebního vozidla, odchytového vybavení, narkotizační pušky, odchytové tyče, služební pistole, pout a ochranného štítu. Od strážníků získaly i drobné dárky. „Dětem se připravený program velmi líbil. Doufáme, že si z přednášky odnesly mnoho užitečných poznatků, které využijí nejen o letních prázdninách,“ zhodnotili strážníci.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková