Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Společné čtení je zábavné, zjistily děti při nocování ve školní knihovně
Díky celostátní akci „Noc s Andersenem“ už žáci ZŠ Vsetín Sychrov vědí, jak vypadá jejich škola za černočerné tmy. Setkali se v podvečer a hned se dali do práce. Smyslem akce je přilákat děti do knihovny a tím i ke knihám a čtení. Ukázat jim, že i školní knihovna může být kouzelným místem, kde stojí za to sejít se, pobýt spolu a prožít kousek svého času.
 
V knihovně byl pro účastníky připraven pestrý program. Hlavní postavou večera byl kromě pohádkáře Andersena český spisovatel Václav Čtvrtek. Školáci se s chutí přenesli do mladších let, kdy jeho pohádky hltali díky tomu, že jim je četli rodiče, a nebo je sledovali jako večerníčky. Nakonec ale zjistili, že všechny neznají. Přestože většině z nich bylo už dávno dvanáct i více let, jednu z pohádek si společně přečetli a moc dobře se pobavili.
 
Když se úplně setmělo, na děti čekala dobrodružná hra probíhající v setmělých chodbách školy. Cílem bylo vyluštit tajenku v křížovce sestavené z názvů a hlavních postav příběhů Václava Čtvrtka, jako je například víla Amálka, hajný Robátko, vodníci Volšoveček, Čepeček a Česílko, forman Šejtroček nebo jelen Větrník. Nápovědy byly rozmístěny na různých místech v prostorách školy. Hledání nápověd bylo pro všech devatenáct účastníků zábavné, ale zároveň fyzicky náročné. Všem se pak šlo příjemně spát.
 
Takže nashledanou, pane Andersene, snad se zase sejdeme příští rok ve školní knihovně!
 
Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková