Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž English Speaker! na ZŠ Vsetín, Luh
Žáci prvního stupně mohou jen málokdy porovnat své dovednosti v anglickém jazyce. Proto ze v ZŠ Vsetín, Luh rozhodli uspořádat na konci května soutěž s názvem „English Speaker!“. Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo 22 žáků čtvrtých a pátých tříd z celkem osmi škol Zlínského kraje.

V pondělí 30. května proběhl první ročník soutěže. Přihlásilo se 8 škol, které do bojů o nejlepšího „ English Speakera“  poslalo celkem 22 žáků. V prvním, vyřazovacím kole soutěže čekal na děti krátký text, který prověřil jejich umění číst s porozuměním. Do druhého kola se probojovalo 5 žáků ze čtvrtého ročníku a 5. žáků z ročníku pátého. V tomto kole museli soutěžící porotu přesvědčit o tom, jak umí mluvit anglicky. Museli se představit, popsat obrázek a na závěr popsat vybranou hračku či kamaráda.
 
Z náročného boje vyšly vítězně Markéta Hurtová ze 4. ročníku (ZŠ Vsetín, Luh) a Lucie Gajdošová z 5. ročníku ( ZŠ Vsetín, Sychrov). Druhé místo za své vynikající výkony získali Filip Vozák ze 4.ročníku ( ZŠ Huslenky) a Barbora Hnátková z 5. ročníku ( ZŠ Vsetín, Sychrov). Třetí místo právem patří čtvrťačce Anně Mikušové (ZŠ Halenkov) a žákyni páté třídy Kristýně Popelkové ( ZŠ Vsetín, Ohrada). 

Soutěžící nehodnotila jen porota složená z učitelů anglického jazyka, ale také porota dětská. Ceny od dětské poroty získaly Markéta Hurtová (4.ročník-  ZŠ Vsetín, Luh) a Kristýna Popelková (5. Ročník – ZŠ Vsetín, Ohrada).
Všem žákům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů nejen v anglickém jazyce. Ceny do soutěže nám věnovali: Oxford University Press, EdCentre a paní Dagmar Červená – Englishbooks.cz. Touto cestou jim ještě jednou děkujeme za krásné dary.  
 
Děkuji všem, kteří pomohli s přípravou a průběhem soutěže. Těšíme na další ročník. See you next year!
 
Mgr. Zuzana Sochorová
Základní škola Vsetín, Luh 1544 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková